10 tipů na mytí obličeje

washingJak postupovat při mytí obličeje co nejefektivněji? V tomto článku najdete 10 tipů, jak docílit čisté pleti bez chybičky.

Ať už máte pleť mastnou, nebo suchou, je potřeba ji důkladně čistit. K tomu si vždy vybírejte produkty, které pleť zbytečně nevysušují (1).

Pro ideální čištění pleti začneme odlíčením. (2) I zde si dávejme pozor na obsah produktu, protože některé odličovací prostředky mohou naši pleť vysušovat (což není žádoucí ani v případě mastné pleti). Vyzkoušejte přírodní variantu – kokosový olej (3)! Stačí nabrat maličko, roztopit mezi prsty a nanést. Nejen, že všechen makeup půjde dolů raz dva, ale ještě k tomu bude Vaše pleť sametově hebká a vyživená (4). Pokud máte velmi citlivé oči, nemusíte se bát, olej Vám neuškodí, pouze dbejte na to, abyste jej vodou a ručníkem z očí dostali všechen pryč (5).

Po odlíčení je dobré obličej umýt speciálním přípravkem. Vybrat si můžete z mýdel, gelů či krémů. Jediné kritérium, na které je potřeba u výběru myslet je (kromě ceny) složení a to, zda produkt pokožku nevysušuje (6). Ideální je při umývání používat také houbiček, či speciálních hadříků (7). Ty nám pomohou vyčistit pleť do hloubky a případně fungují také jako exfoliátory a zbavují nás starých částí kůže. Na trhu jsou také různé (i elektronické) kartáče na čištění, které mají opět za úkol vyčistit do hloubky a odstranit přebytečnou kůži. U kůže mastnější se nemusíme bát tyto prostředky používat při každém mytí. Při citlivější a sušší kůži je dobré tyto prostředky používat jednou denně, případně jednou za čas (každá pleť je jiná a může jí vyhovovat něco jiného) (8).

Po umytí obličej opět opláchněte a osušte. K dočištění se často používá také tonikum (9). Často má pro pleť také osvěžující efekt.

(10) Pokud při čištění kombinujete produkty různých značek, měli byste být opatrnější. Někdy výrobce nabízí produkty v jedné řadě právě tak, že se vzájemně doplňují, ale sami o sobě či s použitím jiných produktů nemusí mít stejný efekt. Neříkáme, že musíte mít vše od jedné značky, pouze buďte opatrnější a všímavější k Vaší pleti a podle potřeby zkuste určitý produkt vyměnit. Ne všechny fungují se všemi stejně dobře.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.