Beauty trendy pro muže

V souvislosti s krásou a kosmetikou se mluví hlavně o ženách. Nároky na vzhled a hygienu jsou v dnešní době vysoké a ani muži se tlaku na svůj vzhled nevyhnou. Jaké produkty pro muže jsou populární a trendy?

Stejně jako u kosmetiky dámské, se i ta pánská ubírá směrem k návratu k přírodním látkám a prostředkům.

Holení

ShavingI muži, kteří péči o pokožku moc nevěnují, sahají po tomto kousku. Trendem v této oblasti je navracení se k tradici a používání luxusních štětců a krémů na holení. Comeback také zažívají pánské salóny nabízející holení břitvou. Trendem jsou také elegantní vousy (tedy ne dlouhé, ale spíše kratší).

Univerzální krémy

Kosmetické firmy si jsou vědomy toho, že většina mužů se svému obličeji příliš nevěnuje. Nicméně, suchá pokožka dokáže pořádně potrápit a tak se na trhu objevují speciální univerzální pánské krémy, které slouží k hydrataci a výživě jak pleti na obličeji, tak pokožky celého těla.

Parfémy

Již dávno je pryč doba levných kolínských a podobných vůní. Pánských parfémů je dnes na trhu opravdu spousta a každý muž si může vybrat vůni podle svých preferencí.

Kosmetická ošetření

Ruku na srdce, muži se kosmetice opravdu nevěnují ve stejné míře jako ženy. Nicméně na mnoha pracovních pozicích hraje vzhled důležitou roli. Na to myslí čím dál více salonů, které nabízí ošetření specializovaná na muže. Ti se tak mohou například nechat hýčkat při relaxační masáži celého obličeje.

Péče o pleť

Jsou ale také muži, kteří o svůj vzhled dbají rádi. V poslední době jsou pánské sady s péčí o pleť velmi moderní. A i zde jdou muži ruku v ruce s ženami, a také jejich kosmetika se pomalu začíná ubírat směrem přírodního složení. Trendy jsou tedy čistící přípravky a krémy na pleť s přírodními výtažky a pokud možno bez chemie.

Vlasy

Co se týče vlasových trendů, je na vzestupu jednoznačně styl kratších vlasů po bocích (či úplně vyholených stran) a delších vlasů na horní části hlavy, které zasahují do čela a často se vyčesávají směrem nahoru.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.