Jak moc utrácíme za kosmetiku?

Jak moc utrácíme za kosmetikuJistě jste někdy měli období, kdy jste si říkali, že se trochu omezíte a budete šetřit. Ať už na dovolenou, na nějakou dražší věc kterou jste si vysnili, na cestování, nebo jen tak. Zkoušeli jste se ale zamyslet nad tím, kolik utratíte za kosmetiku?

Určitě si říkáte, že některá kosmetika je prostě potřebná. Musíme se koupat, musíme si mýt obličej, musíme pečovat o pokožku, musíme si čistit zuby. Líčení mnohé z nás berou také jako nutnost.

Kolik průměrně utratíme za kosmetiku?

V průměru v ČR utratíme za kosmetiku okolo 500 korun měsíčně. Někteří z nás utratí více, někteří méně. Pokud si to ale sečtete, za rok to již dělá 6 000 korun, za dva 12 000 korun. Když to přeženeme, za tuto částku vlastně můžeme vyrazit na dovolenou…

Které produkty opravdu potřebujeme?

Zamysleme se tedy nad tím, co všechno opravdu nutně potřebujeme. Asi se shodneme, že všichni potřebujeme mýdlo, šampon, hygienické potřeby a zubní pastu. To je takový základ. V případě, že máme nějaké problémy s pokožkou (suchost, citlivost, akné), budeme potřebovat také něco na ošetření takovéto pleti. Všude se dočtete, že pleť je potřeba odlíčit, umýt, nanést na ni tonikum, sérum, krém a oční krém. Do toho bychom měli dělat 2x týdně peeling a nanášet masku. Všechny tyto produkty ale ve skutečnosti nepotřebujeme. Záleží jen a jen na potřebách naší vlastní pleti. Pokud se pokoušíte ušetřit za kosmetiku, zkuste si najít kvalitní produkty s dlouhou výdrží. To, co opravdu potřebujete, nejlépe poznáte tak, že se na chvíli spokojíte pouze se základem a zkusíte pleť poslouchat. Zkuste si jeden den obličej pouze opláchnout ráno vodou. Nebo se zamyslet nad tím, jak moc se opravdu potřebujeme líčit.

Na čem můžeme ušetřit?

Jak jsme již naťukli dříve, ušetřit můžete snadno tak, že budete investovat svůj čas do hledání kvalitního a dlouhotrvajícího produktu. Pokud se jedná o něco, co používáte denně, investice se Vám určitě vyplatí. Někdy levný produkt vydrží o mnoho méně než produkt dražší (samozřejmě tím nechceme říct, že by cena byla jediný faktor, dobré je si najít k danému produktu co nejvíce informací a recenze).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.