Jak na suchou pleť

Nejste spokojené se vzhledem vaší pleti? Je vaše pleť suchá a podrážděná? Pak je načase dopřát své pleti zimní detox. Na přelomu ročních období musíme obzvlášť dbát na stav naší pokožky. V zimě převládá suché mrazivé počasí, což se projevuje na nedostatku hydratace. Vaše pleť tak vypadá zarudle, je podrážděná a chybí jí lesk a zdravý vzhled. Nicméně v každém věku a každém ročním období si zasloužíte mít pleť zářící zdravím. Jak na suchou pleť si ukážeme v tomto stručném návodu.

milkO suchou pleť se dokážete postarat v domácích podmínkách. Možná se budete divit, ale ve vaší ledničce nechybí nic, co by se nedalo použít na ošetření suché pleti. Vezmeme například mléko či smetanu. Pouhá lžíce husté smetany dokáže udělat zázraky. Kruhovými pohyby vmasírujte smetanu či mléko na oblast obličeje a krku. Nechte po dobu deseti minut a následně omyjte teplou vodou či utřete kosmetickým ubrouskem. Mléčné výrobky jsou perfektními přírodními přípravky na suchou pleť. Uvidíte, hned po ošetření vaše pleť bude zářit a získá zdravý lesklý vzhled.

Stejně tak v domácích podmínkách si můžete dopřát i komplexnější kosmetické ošetření. A to takovým způsobem, že si vyrobíte masku na obličej. Jedním z návodů je hydratační maska z mandlových ořechů, másla a mléka. Smíchejte dohromady mleté mandle, přidejte lžičku másla a hustého mléka. Maska dosáhne konzistence hladké pasty, kterou následně nanesete na obličej a necháte deset minut působit. Kromě hydratačního efektu disponuje tato mandlová maska též efektem omlazujícím. Zredukuje vrásky a drobné nedokonalostí pleti, poskytne jí úžasnou hebkost a zdravý lesk.

Omylem je si myslet, že suchá pleť nepotřebuje vyčištění. Když máme problém se suchou pletí, snažíme se co nejvíc vynechat čisticí prostředky, nepoužíváme ani tonikum ani pleťovou vodu, jelikož pleť ještě víc vysušují. Můžete však použít alternativu a pleť vyčistit pomocí přírodních olejů. Suchou pleť jemně vyčistí, aniž by narušily její přírodní pH. Všechno, co potřebujete, je pár kapek olivového či kokosového oleje.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.