Jak se správně starat o Vaše kosmetické pomůcky

Jistě doma máte alespoň jeden štětec na líčení. Pravděpodobně ale máte pomůcek na líčení daleko více. Víte, jak se o ně správně postarat? Sepsali jsme Vám kosmetické pomůcky s návody jak na to, aby vydržely co nejdéle jako nové.

Štětce

Ať už máte jakékoli štětce, je nutné, abyste je pravidelně čistili. Paradoxně tak totiž zachováte jejich barvu i vzhled a také tím pádem nebudete nanášet bakterie na pokožku. Štětce umývejte buď ve spbrush_washingeciálním mýdle od prodejce, nebo použijte šampon na vlasy. Postup je jednoduchý, štětce namočte ve vodě, naneste mýdlo nebo šampon, důkladně omyjte a vodu opatrně vyždímejte. Štětce pak vytvarujte do původní podoby a nechte oschnout např. na malém ručníku. Až budou suché, přejeďte štětcem přes ruku, uvolníte tak štětinky od sebe.

Pinzeta

Pokud si pinzetou vytrháváte obočí a nežádoucí chloupky, čas od času pinzetu dezinfikujte. Při vytrhávání chloupků pinzetu přikládáte až k pokožce a můžete si tak roznášet nežádoucí bakterie.

Houbičky na makeup

S těmi je to podobné jako se štětci. Je potřeba je pravidelně umývat. Pokud výrobce přímo nedoporučuje nic jiného, umývejte je opět mýdlem či šamponem.

Kleštičky na řasy

Možná jste již někdy narazili na videa, kde se po použití kleštiček dívkám vytrhnou řasy. Důvod je ten, že pokud kleštičky nečistíte, zůstávají na nich zbytky řasenky, které ve větší vrstvě můžou způsobit přilepení řas a tím, že pak kleštičky z oka prudce sundáte, si je vytrhnete. V tomto případě je nejlepší kleštičky otřít vlhkým hadříkem tak, abyste odstranili všechny části řasenky, které zůstaly uchyceny.

Hřeben

I ten je dobré čas od času umýt. Také byste z něj měli nejlépe po každém česání, vybrat zachycené vlasy. Umyjete jej jednoduše namočením do vody a omytím trochou šamponu na vlasy. Pokud používáte dřevěné hřebeny, je dobré je po umytí oklepat a osušit. Aby byl co nejrychleji suchý, položte hřeben štětinkami dolů na ručník.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.