Jak se stát profesionálním vizážistou?

makeup-artistJe to sen téměř každé dívky (a vzhledem k množství mužského zastoupení v této oblasti, nejednoho chlapce), která objeví kouzlo líčení. Určitě Vás někdy napadlo, jaké by to bylo živit se tím, co Vás baví nejvíce. Co ale dělat pro to, aby se z nás stali profesionální vizážisté?

Experimentujte

Na začátek je téměř nutností zkoušet a experimentovat. Pravděpodobně to chvíli potrvá, než se naučíte různé techniky líčení a používat správně všechna líčidla. Je také důležité zkoušet to nejen na sobě, ale také na ostatních. Každá tvář je jiná, vyžaduje jiné postupy a sluší jí odlišné barvy a odstíny. Takže si zkoušejte makeup nejen sami na sobě, ale povolejte také své kamarády a rodinu. Pracujte s co největším množstvím lidí s odlišnou pletí, s různými tvary obličeje apod. Vyzkoušejte při líčení také pokud možno co největší škálu značek.

Vytvořte si portfolio

I když budete z počátku líčit hlavně své blízké, zkuste si každý Váš pokus zaznamenat. Časem si můžete sestavit unikátní portfolio s fotografiemi nebo videi. Skvělou příležitostí pro obohacení portfolia pro Vás může být Halloween. Můžete zde ukázat, jak moc dokážete být kreativní. Nabízejte také líčení na plesy a různé události.

Studium

Abyste dokázali držet krok s dobou, je potřeba abyste věnovali čas studiu. Vyhledávejte si různé techniky líčení, nové produkty, druhy líčení (co se nosí ve dne, večer, na svatbu, do školy, do práce, apod.). Pokud Vás to zajímá, zkuste si nastudovat také složky líčidel. V dnešní době je čím dál populárnější přírodní složení kosmetických produktů. Nemusíte se nutně zaměřovat pouze na tuto oblast, pokud nechcete, ale je dobré o ní vědět.

Zviditelněte se

Ať už sníte o tom být vizážistou modelek, herců, nebo chcete líčit na svatbách, je potřeba abyste si vybudovali své jméno. Dnes má možnost se zviditelnit prakticky každý, stačí si rozmyslet, jak se chcete prezentovat. V případě, že Vám nevadí stát před kamerou, jednoznačně zkuste YouTube, internetové stránky si založíte také snadno (a některé i zcela zdarma). Využijte sociálních sítí a dejte o sobě vědět.

Hlavně nezapomeňte na jedno: pokud chcete opravdu uspět, je to možné vždy! Jenom musíte být trpěliví.