Jak se vyhnout chybám v líčení

Mnoho z nás se v líčení dopouští zbytečných chyb. Zjistěte, jaké jsou ty nejčastější chyby a kterých se sami dopouštíte.

Obočí

Jistě jste se již setkali s moderním zvýrazňováním obočí. Ano, obočí je důležité a mělo by být vidět. Ale pokud zvolíte špatný odstín, nebo to jakkoli s dokreslováním obočí přeženete, můžete ve výsledku celý makeup zhatit. Zvláště ty z nás, které mají od přírody hustší obočí, by si jej měly maximálně lehce poprášit očním stínem a učesat, ale nic víc. Je dobré si také dávat pozor na tužky na obočí, u kterých to přeženete velice snadno.

Voděodolná řasenka na každodenní nošení

Tento druh řasenek vzhledem k tomu, že je voděodolný, řasy postupně vysušuje a tím pádem ničí. Příležitostně Vám neuškodí, ale pokud jste je zvyklá nanášet denně, zkuste změnu nebo alespoň zkuste řasy hydratovat přes noc.

Nesprávné aplikování bronzerucream-621340_960_720

Mnoho lidí nanáší bronzer na celý obličej v domnění, že tím dodají pleti opálený nádech. Bronzer by se ale na celý obličej nanášet neměl. Zkuste jej aplikovat ve tvaru čísla 3 na boky svého obličeje od boků vašeho čela k líčkům a pak k boku brady.

Špatný odstín makeupu

K tomuto omylu často dochází, protože si ženy makeup zkouší na rukou. Je to pochopitelné, protože si nechceme v obchodě dělat fleky na obličeji zkoušením různých odstínů. Tím spíše, pokud později jdeme někam ven mezi lidi. Nicméně testováním na ruce nikdy správný odstín nenajdeme. Pokožka obličeje je často jiná než kterákoli jiná část těla, takže pokud chcete ten pravý odstín, nezbude Vám nic jiného než zkoušet přímo na obličeji. Chybou je také to, pokud máte celoročně jediný odstín. V létě je Vaše pokožka i o několik odstínů tmavší, proto vyžaduje jiný makeup.

Špatně rozmazaný makeup

Tento bod trochu souvisí s bodem předchozím, protože pokud máte špatný odstín makeupu, velmi pravděpodobně se Vám stane, že jeho okraj bude vidět. Dejte si záležet na správném rozetření makeupu, zvláště v krajních liniích obličeje a na krku. Makeup je dobré v menší míře nanést i na krk, aby došlo k neviditelnému přechodu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.