Perfektní červené rty

perfect_lipsČervené rty jsou opět v módě. Máme pro Vás tipy, jak dosáhnout perfektních červených rtů a na co si dát pozor při výběru vhodné rtěnky právě pro Vás.

Péče o rty

Tento bod je nejdůležitější ať už nanášíte jakoukoli rtěnku. U červených odstínů to platí hned dvojnásob, protože není nic horšího než nanášet výraznou rtěnku na popraskané rty. Nejen, že nanést rtěnku v takových případech není snadné, ale hlavně to většinou nevypadá nejlépe.

Zkuste ráno nebo večer provést na rtech peeling – stačí kartáčkem navlhčené rty jemně obrousit, popř. si můžete vytvořit jednoduchý domácí peeling z cukru. Po opláchnutí na rty naneste dávku kvalitního balzámu, který nechte vstřebat.

Výběr správného odstínu

Co je důležité při výběru toho správného odstínu, je jasnost rtěnky. Roli samozřejmě hraje také odstín, tedy jestli je rtěnka spíše s podtóny oranžové, modré, nebo se jedná o čistou červenou. Zde se uvádí, že tóny do oranžova zvýrazňují žlutost zubů, naopak modré tuto nedokonalost mírně skryjí. U rtěnek je ale zapotřebí zvážit především to, jak jsou jasné, jak dlouho vydrží a jak moc dokáží barvit. Pokud máte světlejší pleť, rtěnky s oranžovým podtónem na Vás nebudou tak jasné a zářivé jako na člověku s tmavším odstínem pleti (to ale neznamená, že by Vám oranžové podtóny neslušely, pouze budou méně výrazné).

V případě, že máte velice světlou pleť, je pak dobré se vyhnout příliš tmavým odstínům červené. Nejlepší způsob, jak si vybrat ideální odstín, je rtěnku si přímo vyzkoušet, protože zde hraje roli mnoho faktorů – odstín pleti, barva vlasů i očí.

Jak rtěnku nanést

Po ošetření rtů balzámem můžete buď použít tužku na rty ve stejném odstínu jakou má Vaše rtěnka, nebo na rty rovnou nanést rtěnku. Záleží na Vás. Někdo rty rád lemuje tužkou, nám se více líbí efekt, kdy rty vyplníte tužkou celé a na ně pak nanesete oblíbenou rtěnku (která tím pádem vydrží déle). Pro ještě výraznější efekt můžete nanést ještě lesk na rty.

Samozřejmě již neplatí pravidlo, že k výrazné rtěnce nemůžete mít oční stíny. Nebojte se nalíčit tak, jak se to líbí Vám a jak se budete cítít skvěle.