Perfektní řasenka pro delší řasy

mascaraŘasenka je pro většinu žen základním líčidlem. Některé dokonce používají pouze řasenku a nic jiného. Každá toužíme po efektu dlouhých hustých řas, ale žena od ženy je máme jiné. Jak rozpoznat ideální řasenku?

Tvar kartáčku

Honba za správnou řasenkou začíná a končí u tvaru kartáčku. Záleží samozřejmě na preferencích – ne každému se dobře pracuje s umělohmotným kartáčkem. Někomu více vyhovuje kartáček tlustý, někomu plochý, někomu dlouhý, asi chápete, kam míříme. Jsou ale určité body, které signalizují, jaký bude mít kartáček efekt.

Hřebínek

Tento kartáček má za úkol eliminovat slepené řasy. Dokáže je rozčesat, oddělit od sebe a zanechat přírodní vzhled.

Zaoblený kartáček

Ideální, pokud máte rovné řasy a potřebujete je natočit. Tvar kartáčku Vám pomůže řasy nadzvednout a vytvarovat.

Kulatý kartáček

Jeho výhodou je to, že dokáže natočit každou řasu zvlášť včetně těch nejmenších. Nevýhodou je to, že doba nanášení řasenky je mnohem delší.

Úzký kartáček

Jsou vhodné pro ty, které mají řasy hustší, mají efekt prodloužení řas a často mají větší rozestupy mezi štětinkami, což způsobuje také dodání efektu řas silnějších.

Široký kartáček

Ten může být problematický pro kratší řasy, ale pro řasy delší má zhušťující efekt.

Kvalita řasenky

Tímto myslíme kvalitu náplně. Může se stát, že se Vám řasenka začne brzy drolit a bude rychle vysychat. Nebo hledáte výrazně černou barvu, ale po nanesení je řasenka sotva vidět. Bohužel toto z pouhého pohledu na řasenku jen tak nezjistíme. U barev mívají často výrobci označení typu „extra black“, což znamená výrazně černou. Co se týče vysychání řasenky, jsou jediné dva ukazatele, které nám mohou pomoci při výběru – recenze a obal. Pokud totiž kupujeme řasenku v prodejně a leží v regálu vybalená, nemůžeme mít jistotu, že ji ještě nikdo neotevřel. Zároveň je dobré podívat se na umístění řasenky. Pokud se nachází přímo pod zářivkou, pravděpodobně na tom vlivem tepla nebude s kvalitou nejlépe. Při koupi přes eshop většinou řasenku dostanete v původní krabičce, tudíž šance na to, že bude vyschlá, je minimální.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.