Přírodní péče o vlasy

Současným trendem dnešní doby je návrat ke kořenům. Víc si uvědomujeme složení výrobků, dbáme na to, aby neobsahovaly zbytečné syntetické složky, konzervanty ani jiné zdraví škodlivé výrobky. Police supermarketů zaplňuje čím dál tím víc produktů s označením Bio. Přičemž bio trend se netýká pouze potravin, poslední dobou proniká i do jiných oblastí, například oblasti kosmetických výrobků a péče o pleť.cream-194116_960_720

Pod pojmem bio drogérie se skrývají ekologické čisticí prostředky, prací prášky a v neposlední řadě i široká škála produktů cílených na péči o vaši pokožku či vlasy. Světový výrobci vlasových přípravků sice tvrdí, že jejich šampony neobsahují paraben ani silikony, opak je bohužel pravdou. Velké značky si v případě masové produkce nemohou dovolit žádné výjimky. Složení jejich šamponů je navrhnuto tak, aby zákazníci měli potřebu šampon co nejčastěji kupovat. Což je hlavním důvodem, proč po použití klasických šamponů se vaše vlasy tak rychle mastí.

Novinkou na trhu vlasové kosmetiky jsou suché šampony, jež vypadají spíše jako tužidla, a dále také přírodní šampony ve tvaru mýdla. Je to sice nezvyk, nicméně takové mýdlo-šampon obsahuje pouze přírodní složky typu olejů a výtažků z léčivých rostlin. Mýdlový šampon vlasy zaručeně ozdraví a nezanechá po sobě mastnou stopu.

Přírodní péče o vlasy však nekonči v drogérii. Možná to nevíte, ale ve vaší kuchyni se též najde spousta přírodních přípravků. Ozdravující ošetření tak vaším vlasům můžete dopřát kdykoliv z pohodlí domova. Obzvlášť efektivní péčí o suchou pokožku hlavy je oplachování jablečným octem či čajovníkovým olejem. Stačí ocet naředit vodou v poměru 2:1, nebo v případě oleje z čajovníku pár kapek oleje přidat do nádoby s vodou. Hned po prvním umytí se zaručeně zbavíte lupů.

Pro hebké a lesklé vlasy si jednou za čas dopřejte hydratační masku, kterou si též můžete vyrobit doma. Smíchejte dvě lžíce olivového oleje, celé vajíčko a citrónovou šťávu. Masku naneste na vlasy a nechte deset minut působit. Po opláchnutí budou vaše vlasy zářit zdravím.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.