Proč používat produkty bojující proti stárnutí?

Zajisté Vás již někdy napadlo, proč byste měli používat produkty určené proti vráskám, kdy s nimi začít a pokud s nimi začneme příliš brzy, zda se po nich pleť akorát nezhorší. Jak to tedy doopravdy je?

frukty-i-yagody-protiv-stareniyaS produkty proti vráskám je nejlepší začít ještě před objevením prvních vrásek. Není pravdou, že by se Vám pleť zhoršila, naopak. Pokud si vyberete správné a kvalitní produkty, můžete docílit pouze jediného, a to zlepšení stavu pokožky. Jsme dnes a denně vystavování všemožným vnějším vlivům, které mají za následek právě jedno – stárnutí pleti. Pokud navíc používáte nekvalitní kosmetiku, můžete pleť zatížit i tím a paradoxně ji namísto pomoci ubližujete.

Ale najdete-li si vhodnou kosmetiku, která bude Vaší pleti prospívat a dodávat jí chybějící látky, můžete udělat jedině dobře. Je vhodné si pamatovat, že čím dříve se o pleť začnete pečlivě starat, tím déle Vám vydrží bezstarostná.

Jak vráskám předejít?

Nepřítelem číslo jedna v boji proti vráskám a stárnutí je suchá kůže. Kůže k tomu, aby byla elastická a vrásky nevytvářela, potřebuje hydrataci a výživu. Pokud si ji neobstará sama, musíme jí pomoci. Máte-li problémy s akné a máte pocit, že se Vám pokožka místy přemašťuje, může být také na vině suchá kůže. Nejlepší test na to je zkusit si den nebo dva obličej omýt jenom vodou a sledovat reakci pleti po otření ručníkem. Je pleť chvíli napnutá, jakoby suchá, ale po chvilce se začne mastit? Dost možná máte problém s dehydratací pokožky. Není tedy důležité jen to, jaký hydratační krém používáme, ale také kolik dáváme své pokožce vody zevnitř. Pitný režim je jedním z klíčových faktorů, ovlivňující kvalitu naší pokožky a její celkovou hydrataci. Během normálního, nepříliš horkého dne, bychom měli vypít alespoň dva a půl litru čisté vody. V klimatizovaných prostorech Casino Epoca nebo v teplém počasí, bychom měli svůj příjem tekutin zvýšit odpovídajícím způsobem.

Poslouchejte svou pleť a dopřejte jí to, co opravdu potřebuje. Často se nám pleť mění v průběhu let, takže pokud máte zafixováno, že máte pleť mastnou už od puberty, nemusí to tak nutně být. Jenom to pod množstvím produktů, které denně používáte, nemusíte rozpoznat. V neposlední řadě je potřeba odbourat stres. Ten způsobuje stárnutí snad nejrychleji ze všech. Naučte se jej odbourávat a relaxovat.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.