Souvislost mezi zdravou stravou a krásou

The link between a healthy diet and beautyPokud jste se kdy zajímali o zdravou stravu, určitě na Vás nejednou vyskočily řádky o tom, jak jde strava ruku v ruce s naším vzhledem. Co je tedy na tom pravdy?

Hydratace

Velice důležité slovo. Naše tělo vodu potřebuje, a to nejen v létě, ale i v zimě. Je prokázáno, že pokud pijete dostatečné množství vody, Vaše pokožka bude hydratovanější. V případě, že tedy trpíte nějakým problémem (extrémně suchá pleť, akné, apod.), zkuste zvýšit příjem čisté vody. Pozor, pijete-li kávu a čaje, měli byste příjem vody o to zvýšit, jelikož tyto nápoje jsou močopudné (pomáhají tělo odvodnit).

Tuky

Důležitou složkou, která ovlivňuje náš vzhled, jsou tuky. Ale ne jen tak ledajaké – ty správné tuky. Trpíte-li problémy se suchými vlasy, zkuste si denně sníst hrst oříšků, nebo si např. dát avokádo. Vyhněte se pak tukům, které jsou ztužené, či rafinované.

Bílkoviny

Jsou nejdůležitější stavební složkou našeho těla. Chceme-li tedy, aby naše pleť vypadala stále skvěle, měli bychom dbát na dostatečný příjem bílkovin. Dávno je známo, že bílkoviny nerovná se maso. Jejich zdrojem může být široká škála potravin – od luštěnin přes určité druhy zeleniny (např. brokolice). Bílkoviny Vám mohou mimo jiné pomoci s léčbou jizev po akné, lámání vlasů, ale i tvorbou vrásek.

Vitamíny

Neposlední složkou, která je opravdu nutná jak pro správný chod celého těla, tak pro náš vzhled, jsou vitamíny. Největší efekt na pokožku mají vit. E, B, C a minerály jako zinek, selen, hořčík a draslík. Nesmíme zapomínat ani na to, že u některých potravin je prokázáno, že vařením z nich vitamíny mizí, a u dalších se vařením naopak uvolňují. Pokud z nějakého důvodu nemůžete určité potraviny jíst a tím pádem trpíte nedostatkem určitého vitamínu, zkuste si vyhledat vhodný doplněk stravy.

Rada na závěr: dbejte na vyváženou, pestrou a zdravou stravu plnou vitamínů a pro tělo potřebných látek. Čím dříve se o své tělo začnete starat, tím déle Vám bude sloužit.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.