Ta nejlepší kniha krásy

Ta nejlepší kniha krásy

Vybrali jsme pro Vás několik knih krásy, které by podle nás měl přečíst každý, kdo se zajímá o kosmetiku. Bohužel v Česku jsou většinou k dostání pouze nepřeložené v originálech. Některé z nich jsou ale doplněny o mnoho ilustrací, takže často ani dobrá znalost jazyka není potřeba.

No More Dirty Looks: The Truth About Your Beauty Products

Tato kniha u nás bohužel, jako mnohé, není v prodeji v českém jazyce, pokud ale rozumíte angličtině, s koupí rozhodně neváhejte. Dozvíte se zde mnoho informací o produktech, které denně používáte a to, jaké mohou používat ingredience. Pokud anglicky neumíte, nezoufejte, na trhu je ještě obdobná kniha přeložená do češtiny s názvem Ve rtěnce je olovo, od autorky Gillian Deacon.

Making Faces

making_facesAutorem této knihy je Kevyn Aucoin, který je známý pro jeho práci s hvězdami jako Linda Evangelista, Cindy Crawford nebo Elizabeth Hurley. Kniha obsahuje podrobné návody na základní tvorbu makeupu stejně jako postupy při tvorbě složitějších vizáží. Je také doplněna o mnoho ilustrací popisujících krok za krokem.

Your Beauty Mark: The Ultimate Guide to Eccentric Glamour

Autorkou této knihy je známá Dita Von Teese. Popisuje v ní mimo jiné také, jaké sama používá produkty na pleť, jaká je její denní rutina a sdílí tipy na nákup parfémů.

The Secret of Chanel No. 5

Když už jsme u parfémů, je potřeba se zmínit o této knize. Dozvíte se v ní tajemství slavného parfému Chanel No. 5, který si zamilovaly tisíce žen po celém světě. Navíc Vám umožní nahlédnout do života slavné Coco Chanel.

Hair

Autor Guido Palau je expertem na vlasy, především díky téměř 30leté zkušenosti na přehlídkách pro designéry jako Marc Jacobs nebo Versace. O své zkušenosti a tipy na účesy se s Vámi v této knize podělí.

Miles of MAC

Tato kniha je fotografickým zdokumentováním historie kosmetické značky MAC. Je to sbírka fotografií z kampaní této společnosti focené fotografem Milesem Aldrigem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.