Věci, které jste o líčení nevěděli

makeup_mythZ internetu se na nás valí spousty informací ze všech stran. Každý si dnes může zřídit blog, nebo webové stránky a přispívat svými názory. Často se tak stane, že mezi námi začne kolovat nepravdivý mýtus. Přinášíme Vám ty nejčastější z nich.

Ucpává makeup póry?

Často slýcháváme dvě rozdílné věci – makeup někomu ucpává póry a jiný zase tvrdí, že je to nesmysl. Přikláníme se k druhé variantě, tedy, že makeupy póry neucpávají, protože jsou dnes vytvářeny tak, aby neobsahovaly komedogenní složky. Tím ale nechceme říct, že špatně vybraný makeup nemůže stav pleti zhoršit. Pokud totiž máte např. suchou pleť a nanesete makeup vhodný pro pleť mastnou, může se stát, že Vám makeup pleť vysuší a bude reagovat právě maštěním a tvorbou pupínků. Roli samozřejmě hraje také samotné čištění Vaší pleti, péče a umývání štětců, ale i hlídání si spotřeby daného produktu. Lidé s citlivější pletí by měli na tyto věci dohlížet důsledněji, jelikož citlivá pleť je velice náchylná k negativním reakcím.

Oční stíny a barva očí

Koluje mezi námi také mýtus, že ne ke každé barvě očí můžeme použít jakoukoli barvu očních stínů. Často se uvádí, že např. pokud máte zelené oči, nesmíte používat zelené stíny. To je samozřejmě nesmysl. Záleží na odstínu dané barvy a jejího kontrastu s barvou Vašich očí. Někdy naopak stejná barva dokáže oko zvýraznit velmi dobře.

Líčidla není třeba čistit

Možná jste se nad tím nikdy nezamysleli, ale i líčidla je potřeba čas od času čistit a měnit. I když na nalíčení používáte štětec, dochází k přenosu bakterií z Vaší pokožky na štětec a z něj na líčidlo. Je dobré mít po ruce např. vlhčené ubrousky a čas od času jimi líčidla otřít.

Červená rtěnka nesluší každému

Tento mýtus je nesmyslný, zvláště v dnešní době. Každý výrobce většinou nabízí několik odstínů červených rtěnek, a když k tomu připočítáme, kolik existuje celkem výrobců, získáme opravdu velký výběr odstínů. Každý si může najít ten, který mu sluší.

Nejdůležitější věcí na líčení je nebát se experimentovat. Nedržte se předsudků, zkuste povolit uzdu své fantazii!