Vývoj beauty trendů v čase

Již ve starém Egyptě se ženy líčily a barvily si vlasy. Jak se vyvíjely trendy v kráse a líčení? Podívali jsme se na to a sepsali Vám ty nejzajímavější body.

Starověk

V tomto období si ženy často zvýrazňovaly pouze pohled, rty a často si hrály s vlasy a účesy. U líčení se často objevují linky a barvy rtů byly spíše zvýrazněním jejich přírodních odstínů. Vlasy se různě splétaly a nosily se v nich ozdoby (např. květiny).

Renesance

V období renesance bylo časté zdůrazňování bledosti pokožky. Na tu se nanášely pudry, které obličej zesvětlovaly. Často se zakrývalo také obočí a vlasová linie, aby čelo vypadalo vyšší. Naopak rty se zvýrazňovaly tmavšími červenými odstíny, které v kontrastu s bílou barvou pleti krásně vynikly. V době Velké francouzské revoluce se přidala tvářenka a lehké lemovaní očí černými linkami.

Viktoriánské období

Victorian Era_makeupDával se velký důraz na čistou pokožku a líčení podtrhovalo přirozenost. Používal se ne příliš výrazný podklad (na rozdíl od předchozí éry) a jemné linky kolem očí. Výrazné rtěnky a tvářenky byly považovány za skandální. Namísto tvářenek se ženy štípaly do líček, aby jejich tváře měly přirozený růžový nádech.

50. léta

Makeup zde byl jemný, často se používaly pouze typické široké linky ke zvýraznění očí a rudá rtěnka ke zvýraznění rtů.

60. léta

Populárními se staly jemné růžové odstíny rtů a k tomu se experimentovalo s barvami očních stínů a řasami. Časté byly také umělé dlouhé řasy. U vlasů byl nejdůležitější objem – čím větší, tím lepší.

Dnes

V dnešní době je víceméně vše povoleno. Často se ale v trendech vracíme zpět, právě do dob, které jsme zmiňovali. Více či méně ale záleží jen a jen na Vaší preferenci. Pokud se necítíte dobře v jiném než přirozeném líčení, nikdo Vás nebude nutit nanášet si denně rudou rtěnku. Naopak, zakládáte-li si na výrazném líčení, je to opět Vaše věc.