Začněte používat přírodní zkrášlující produkty – hned!

Máte problémy s akné? Neustále Vám vypadávají řasy a nevíte proč? Pokud už delší dobu řešíte nějaký kosmetický problém, řešení může být v přechodu na přírodní kosmetiku.

Když se totiž podíváte na složení každého produktu, který na pleť nanášíte, zjistíte, že je to dohromady opravdu obrovské množství sloučenin a chemikálií. Je pravdou, že jsou všechny tyto látky testovány, ale buďme upřímní. Z dlouhodobého hlediska nemůžeme vědět, jaké mají dopady. Nemluvě o všech těch chemických kombinacích, které si na obličeji sami vytváříme.

Jaké produkty byste měli zvážit při přechodu na přírodní kosmetiku jako první?

Zkuste si představit to, co používáte jednou, nebo dokonce i vícekrát denně. Pravděpodobně na Vás daná věc bude působit nejvíce. Může jít o zubní pastu, mýdlo či krém na ruce. Ideální je zvážit také výměnu péče o pleť a o pokožku. Naše tělo přes ni dýchá a proto látky, které na ni nanášíte v podobě mýdla, krému a jiných prostředků, mohou škodit více než jiné.

Mýty o přírodní kosmetice

natural_cosmeticsPokud patříte mezi skeptiky a raději používáte syntetiku, přečtěte si, zda to tak není pouze kvůli jednomu (nebo více) z následujících mýtů.

#1 přírodní kosmetika způsobuje alergické reakce – alergii může způsobit cokoli, přírodní i syntetická látka. Je faktem, že přírodní kosmetika je svým způsobem čistší a nemá kolem sebe spousty látek, které by reakci potlačily. Může se stát, že jste na nějakou složku lehce alergičtí, ale reakce se projeví až po nanesení přírodního produktu (ve kterém je zpravidla vyšší koncentrace látek), kdežto u syntetiky se Vám nestane nic, protože produkt může mít látky pouze zanedbatelné množství).

#2 přírodní líčidla jsou nevýrazná a málo drží – zde je třeba brát v potaz rozšiřující se nabídku produktů. Tak jako u všech produktů jsou některé kvalitnější a některé méně. Samozřejmě existují přírodní značky, jejichž líčidla vydrží a jsou velice pigmentovaná.

#3 přírodní kosmetika je dražší – k tomuto bodu je potřeba říct, že u některých přírodních produktů je vysoká cena vykoupena délkou, kterou vydrží v naší koupelnové poličce. Díky větší koncentraci látek většinou stačí použít mnohem menší množství.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.