Zkrášlující tipy pro Vaši pokožku

Jskin_care_tipsak se starat o pokožku tak, aby vypadala co nejlépe? Nabízíme Vám několik tipů, které jsme rozdělili podle ročního období.

Zima

V zimě je naše pleť často náchylná k přesušování. Ať už máte pleť mastnou, smíšenou, normální nebo suchou, měli byste dbát na správnou hydrataci. V tomto období si totiž musíme dávat také pozor na obsah vody v produktech, které na pleť nanášíme. Voda nám na obličeji v mrazu může napáchat velké škody, měli bychom tedy v této době volit produkty s jiným obsahem. Kromě toho bychom měli myslet na to, že slunce nesvítí tak často jako jindy – měli bychom doplňovat vitamin D jinými způsoby ale zároveň počítat s tím, že když slunce vysvitne, měli bychom se stále chránit před UV zářením.

Jaro

Je ideální dobou jak pro očistu těla, tak naší pleti. Dopřejme v tomto období pleti oddech, peelingy, masky a dostatek hydratace. Nezapomeňme pleť chránit před UV zářením paprsků, které jsou na jaře již poměrně ostré. Je dobré také provést očistu celého těla, což má na stav pleti také velký vliv.

Léto

V tomto období prožívá naše pleť velké zátěžové testy. Více než kdy jindy je třeba ji chránit před sluncem, neboť nadměrně slunění má na pokožku negativní vliv a urychluje stárnutí. Častěji se také potíme, a proto je dobré dbát na správné čištění pleti a používání lehkých přípravků, které pleť dále nezatěžují.

Podzim

Zde bychom měli začít pleť připravovat na zimu a postupně doplňovat hydrataci, vitamíny a další látky, které v zimě budou potřebné. Podzim je také pro mnohé depresivním obdobím, a stres a deprese mají na pleť velice velký vliv. Pokusme se tedy najít cestu, jak si zlepšit náladu a stres odbourat – např. sportem!

Celoročně

Jak již bylo řečeno, je dobré odbourávat stres a špatnou náladu. Pravidelné sportovní aktivity jsou dlouhodobě také výborné pro celkový stav našeho zdraví. Pokud se při sportu nadměrně potíme i v obličeji, měli bychom dbát na správné čištění a hydratování ihned po sportovní aktivitě.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.